Víťazný vstup mužov MŠK BO Holíč do sezóny 2020/2021!

MŠK BO Holíč – BBK Bánovce nad Bebravou

69 : 67 (29 : 35 polčas)

Zostava a body Holíča: Snopko, Hanusek 27, Kubinec, Pukančík 11, Mlynek 16, Kovárik, Došek 4, Chrenka 9, Rozboril 3, Mihaliska, Barančík, Surový

Tréner: Ľ. Marenčík

Vstup do zápasu mali lepší hostia, ktorí sa dokázali presadiť svojím dôrazom pri doskakovaní pod súperovým košom a premieňaním streleckých pozícii. To sa prejavilo aj na skóre po prvej štvrtine, ktorú hostia vyhrali o sedem bodov. V druhej štvrtine sa hra vyrovnala, obe družstvá dobre bránili a body pribúdali len pomaly. Výsledkom toho bol polčasový stav 29:35. Do druhého polčasu opäť lepšie vstúpili hostia z Bánoviec nad Bebravou, keď navýšili rozdiel v skóre až na trinásť bodov. Od tohto momentu však basketbalisti zo Záhoria prebrali na palubovke iniciatívu a do záverečnej štvrtiny išli s jednobodovým náskokom. Počas celej štvrtej štvrtiny sa obe mužstvá striedali vo vedení a celé to vyvrcholilo dramatickou koncovkou. Necelú minútu pred koncom sa hostia dostali do vedenia o jeden bod, ale domáci hráči premeneným trojbodovým pokusom dve sekundy pred záverečným klaksónom strhli víťazstvo na svoju stranu. Holíč si teda pripísal cenný skalp adepta na celkového víťaza súťaže a zároveň si pripísal prvé víťazstvo do priebežnej tabulky. Ďakujeme mestu Holíč a všetkým sponzorom a fanúšikom za podporu!!!