Hanusek 22, Mlynek 19, Snopko 18, Jaborník 16, Pukančík 11, Došek 2, Kubinec, Mihaliska, Kvoček, Burský, Barančík

ZÁPAS O 3. MIESTO:

BBK Bánovce nad Bebravou – MŠK BO Holíč
65 : 66 (34 : 40 polčas)

Hanusek 25, Mlynek 17, Jaborník 12, Kubinec 4, Pukančík 3, Snopko 3, Došek 2, Kvoček, Mihaliska, Burský, Barančík

Holíčania odohrali na tohtoročnom Final-4 veľmi vyrovnané zápasy. V semifinále si zmerali sily s druhým celkom po základnej časti v skupine 2. ligy Východ – RB Košice. Začiatok zápasu vyšiel lepšie Košičanom, ktorí si dokázali vybudovať až 16-bodový náskok. Súper z Košíc skóroval najmä z perimetra keď v prvom polčase premenil až 10 trojbodových striel. Holíčania zavelili do útoku až koncom druhej štvrtiny, kedy sa im podarilo premeniť 2 trojbodové strely a tým dostali impulz zvrátiť nepriaznivé skóre. Začiatok druhého polčasu patril jednoznačne Holíčanom, ktorí premenili v krátkom slede až 4 trojbodové strely a dostali sa späť do zápasu. Hráčom Holíča sa dokonca podarilo vybudovať 5-bodový náskok, no súper na to dokázal zareagovať a dvomi premenenými strelami za 3 body v posledných minútach zápasu sa dostal do vedenia o 4 body. Holíč sa však nevzdal a zabojoval o finále úspešnou 3-bodovou strelou v poslednej minúte zápasu. Košičania následne nepremenili útok, no rozhodci zapískali kontroverzný faul obrancu. Súper dokázal premeniť len 1 trestný hod a tak mali Holíčania 3 sekundy na poslednú strelu, ktorá by im zaistila buď predĺženie alebo rovno finále. Strela o všetko za 3 body od polovice ihriska však len tesne neprešla obručou a tak sa z postupu do finále tešili hráči z Košíc.

Súboj o 3. miesto sa niesol v znamení derby medzi Holíčom a Bánovcami nad Bebravou. Začiatok zápasu vyznel podstatne lepšie pre súpera z Bánoviec. Súper premieňal svoje pokusy najmä z podkošového priestoru a kontroval z rýchlych protiútokov, ktoré pramenili z nepresností Holíča na útočnej polovici. Bánovčania odskočili Holíču na začiatku druhej štvrtiny dokonca na rozdiel 18-tich bodov. Holíčania však po následnom oddychovom čase ukázali súperovi, že boj o bronzové medaily nevzdajú. Šnúrou 19-tich bodov v rade sa vrátil do hry a donútil súpera k oddychovému času. Holíču sa podarilo vyhrať prvý polčas málo vídaným spôsobom, kedy sa vrátili z 18-bodového deficitu do 6-bodového vedenia (+ 24 bodov v jednej štvrtine!). Druhý polčas sa niesol v znamení vyrovnanosti. Družstvá sa striedali vo vedení a bolo na nich vidieť úbytok fyzických síl. Koncovka zápasu bola naozaj veľmi dramatická. V poslednej minúte zápasu sa Bánovcám podarilo získať naspäť vedenie o 2 body sériou úspešných trestných hodov. Holíčania však v posledných 30-tich sekundách premenili 3-bodovú strelu a získali naspäť vedenie o 1 bod. Bánovce následne nepremenili svoj útok a dali možnosť Holíču navýšiť svoje vedenie. Holíčania túto možnosť nevyužili, no následne donútili súpera k strate na jeho obrannej polovici. Poslednýh 18 sekúnd si už Holíč postrážil a udržal loptu v svojich rukách až do finálneho hvizdu rozhodcu. Holíč si teda na tohtoročnom Final-4 v Dolnom Kubíne vybojoval „sladkokyslé“ 3. miesto a ostáva tak najúspešnejším klubom na tomto podujatí spomedzi všetkých družstiev v 2. lige (3 x 3. miesto, 2 x 2. miesto).

Ďakujeme Mestu Holíč, všetkým sponzorom, mediálnym partnerom a fanúšikom za ich podporu počas celej sezóny 2022/2023!