Holíč víťazom Final-4!!!

1. mája 2024

27.04.2024

SEMIFINÁLE
MŠK BO Holíč – BK Dolný Kubín
85 : 70 (polčas 47 : 45)

Body + zostava Holíč:
Mlynek 23, Hanusek 20, Jaborník 19, Snopko 17, Pukančík 2, Mihaliska 2, Kovárik 2, Došek, Kubinec, Chrenka, Burský, Barančík

Tréner: Marenčík Ľ.

28.04.2024

FINÁLE
MŠK BO Holíč – MBK Slávia Trnava
85 : 75 (polčas 46 : 39)

Body + zostava Holíč:
Mlynek 27, Hanusek 27, Pukančík 16, Jaborník 9, Kubinec 6, Snopko, Došek, Chrenka, Mihaliska, Kovárik, Burský, Barančík

Tréner: Marenčík Ľ.

Holíčania štartovali na turnaji Final-4 už po šiesty krát v rade. V semifinále sa stretli s obhajcom titulu z Dolného Kubína. S týmto súperom mali Holíčania negatívne skóre, kedže s ním už jeden krát prehrali, a to na turnaji Final-4 v Levoči v roku 2018.
Priebeh zápasu bol veľmi vyrovnaný a priniesol pomerne velký počet faulov. Družstvu Holíča sa darilo najmä premieňať trojkové pokusy. Naopak súper premieňal strely v podkošovom priestore a trestné hody. Holíčanom sa podarilo zlomiť súpera až v poslednej štvrtine, v ktorej súperovi dovolili skórovať len 9 bodov a taktiež dominovali v podkošovom priestore súpera. Touto výhrou si Holíčania zabezpečili už tretiu účasť vo finále turnaja Final-4.
Vo finále si Holíčania zmerali sily s družstvom MBK Slávia Trnava, ktoré hostilo tohtoročný turnaj Final-4. V poslednom meraní síl na palubovke súpera pritom Holíčania prehrali len tesným rozdielom. Očakával sa teda ťažký a vyrovnaný súboj pred zaplnenou halou súpera z Trnavy.
Prvá štvrtina vyšla lepšie domácim hráčom, ktorí ju vyhrali o 1 bod. V druhej štvrtine prebrali opraťe stretnutia do svojich rúk Holíčania a vyhrali ju o 8 bodov. Trnavčania sa však nevzdávali a znížili náskok Holíčanov v tretej štvrtine len na 4 body. V poslednom dejstve však Holíčania zmobilizovali všetky svoje sily a zabojovali o historický triumf, na ktorý čakali výše 5 rokov. Kvalitnou obranou, tímovým výkonom a dominanciou pod košom si Holíč zabezpečil v poslednej štvrtine rozhodujúci náskok 10-tich bodov.
MŠK BO Holíč sa po víťazstve nad Trnavou stal majstrom 2. ligy v sezóne 2023/2024! Pre Holíč to je historicky prvé víťazstvo! Doteraz si Holíčania pripísali 3 x tretie miesto a 2 x druhé miesto. Týmto triumfom si MŠK BO Holíč upevnil svoje postavenie historicky najúspešnejšieho družstva spomedzi všetkých zúčastnených Final-4!

Chceli by sme sa poďakovať organizátorovi MBK Slávia Trnava za skvelú organizáciu, zázemie a podmienky počas celého podujatia!

Zároveň by sme sa chceli poďakovať Mestu Holíč, všetkým sponzorom, mediálnym partnerom a fanúšikom za podporu počas celej sezóny 2023/2024! Vytúžený triumf by sme bez Vašej podpory nikdy nezískali! Vážime si Vašu spoluprácu a prejavenú dôveru!!!

Záznam finále:
https://www.youtube.com/live/f78WAePaluY?si=IDv35ENcuyhjCsAi

Záznam semifinále:
https://www.youtube.com/live/wwHHZdpIGes?si=gVt6TS2KWOzbXsBS