56 : 85 (34 : 36 polčas)

Body + zostava Holíč:
Hanusek 24, Došek 7, Mlynek 10, Mihaliska, Kubinec 9, Pukančík 5, Jaborník 10, Kvoček 5, Snopko 15, Barančík

Tréner: Marenčík Ľ.

Basketbalisti MŠK BO Holíč odohrali v basketbalovej II. lige Západ prvý zápas odvetnej časti na palubovke súpera v Ivanke pri Dunaji. Holíčania mali rozpačitý úvod, keď sa nedokázali presadiť pod súperovým košom a  domáci basketbalisti naopak trestali nedôraznú obranu Holíča ľahkými košami. Holíčania prakticky počas celej úvodnej štvrtiny doťahovali náskok svojho súpera. V druhej štvrtine sa obaja súperi striedali vo vedení, a tak sa polčas skončil rozdielom dvoch bodov pre Holíčanov. V druhom polčase basketbalisti Holíča zrýchlili tempo hry na čo domáci hráči nedokázali zareagovať. Výsledkom toho bol rozdiel v skóre po tretej štvrtine o 23 bodov pre Holíč, ktorí mal výhradne vo svojej réžii aj záverečnú časť stretnutia. Holíčania si tak po konečnom hvizde rozhodcu pripísali do priebežnej tabuľky cenné víťazstvo z palubovky súpera.

V nasledujúcom zápase privítajú Holíčania na domácej palubovke súpera z Dunajskej Stredy, a to dňa 4.2.2023 o 16:00. Ďakujeme Mestu Holíč, všetkým sponzorom, reklamným partnerom a fanúšikom za podporu!