Vydreté víťazstvo proti Ivanke pri Dunaji!

11. novembra 2023

11.11.2023

MŠK BO Holíč – BK Klokani Ivanka pri Dunaji
76 : 75 (polčas 39 : 42)

Body + zostava Holíč:
Hanusek 24, Jaborník 24, Mlynek 10, Pukančík 8, Snopko 7, Kubinec 2, Kvoček 1, Chrenka

Tréner: Marenčík Ľ.

Holíčania nastúpili na svoj ďalší domáci zápas proti súperovi z Ivanky pri Dunaji, ktorý v priebežnej tabuľke figuroval na 1. mieste. Družstvu z Holíča pritom chýbali v zostave z rôznych príčin až štyria hráči.
Na úvod prvej štvrtiny sa ujali vedenia hráči z Ivanky pri Dunaji. Svoje vedenie si prakticky držali počas celého prvého dejstva. Holíčanom robila problém najmä obranná fáza hry, kedže dovolovali súperovi skórovať bez väčšej námahy.
V druhom dejstve začali Holíčania zlepšovať svoju obrannú hru, čo sa následne odzrkadlilo v znížení manka na polčasový rozdiel troch bodov. Rozhodla o tom najmä šnúra 9-tich bodov v posledných dvoch minútach druhej štvrtiny.
V tretej štvrtine sa podarilo Holíčanom získať vedenie na svoju stranu. Aj v tomto prípade sa to podarilo v posledných dvoch minútach tretej štvrtiny šnúrou 10-tich bodov.
Posledná štvrtina bola z obidvoch strán veľmi vyrovnaná. Holíčanom sa podarilo ku koncu zápasu vybudovať 4-bodový náskok, no následnými dvomi stratami a premenenými protiútokmi súpera o neho prišli, a dokonca prehrávali o jeden bod. Posledný útok sa však domácim vydaril, keď sa 3 sekúndy pred koncom premenil pokus zpod koša, ktorý im po záverečnom klaksóne zabezpečil cenný skalp doteraz neporazeného súpera z Ivanky pri Dunaji.

Ďakujeme Mestu Holíč, všetkým sponzorom, mediálnym partnerom a fanúšikom za podporu! Tešíme sa na Vás opäť 25.11.2023, kedy odohrajeme ďalší domáci zápas so súperom z Partizánskeho!