Holíčania víťazne v derby s Bánovcami!

21. januára 2024

20.01.2024

BBK Bánovce nad Bebravou – MŠK BO Holíč
68 : 83 (polčas 35 : 45)

Body + zostava Holíč:
Mlynek 22, Snopko 21, Hanusek 17, Jaborník 13, Došek 8, Pukančík 2, Chrenka, Mihaliska, Kvoček

Družstvo Holíča vycestovalo v prvom kole odvetnej časti 2. ligy Západ na palubovku rivala z Bánoviec nad Bebravou. Domáci nastúpili do zápasu bez viacerých hráčov základnej rotácie kvôli pretrvávajúcim zraneniam. Priestor v mužskom družstve dostali teda juniorskí odchovanci Bánoviec.
Holíčania vstúpili do zápasu šnúrou niekoľkých bodov z podkošového priestoru. Mladé družstvo Bánoviec dokázalo reagovať na podkošový útočný tlak Holíča do polovice prvej štvrtiny. Holíčania si následne ku koncu prvého dejstva vybudovali 7-bodový náskok.
V druhej štvrtine natiahol Holíč svoj náskok na rozdiel 10-tich bodov vďaka využívaniu svojej podkošovej prevahy.
Druhý polčas už Holíčania kontrolovali vývoj zápasu a po konečnom hvizde rozhodcu tak vrátili družstvu Bánoviec jedinú prehru z prvého kola prebiehajúcej sezóny. Holíč si týmto pripísal už siedme víťazstvo v rade a priblížil sa tak k stanovenému cielu – účasti vo Final-4.
V ďalšom kole nastúpia Holíčania na domácej palubovke dňa 03.02.2024 proti súperovi z Nitry. Budeme vďační za Vašu podporu v ŠH Kollárova v Holíči! O presnom hracom čase Vás budeme ešte informovať!

Ďakujeme Mestu Holíč, všetkým sponzorom, mediálnym partnerom a fanúšikom za podporu!