Prehra Holíčanov vo výrazne oslabenej zostave!

3. marca 2024

02.03.2024

BK Klokani Ivanka pri Dunaji – MŠK BO Holíč
70 : 64 pp (36 : 21 polčas, 60 : 60 riadny hrací čas)

Body + zostava Holíč:
Kovárik 1, Hanusek 31, Mihaliska, Pukančík 16, Barančík, Snopko 13, Burský 3

Tréner: Marenčík Ľ.

Basketbalisti MŠK BO Holíč vycestovali v ďalšom kole 2. ligy Západ za svojím súperom do Ivanky pri Dunaji. Pre zdravotné problémy a pracovné povinnosti chýbalo Holíčanom až päť hráčov základnej rotácie. Príležitosť tak dostali hráči, ktorí v prebiehajúcej sezóne nedostávajú  veľa hracieho času.
Vstup do zápasu mali lepší domáci hráči, ktorí trestali ľahké ztraty hostí a prvú štvrtinu vyhrali o 5 bodov. V druhej štvrtine Ivančania pritvrdili v podkošovom priestore, čo sa prejavilo na využívaní streleckých príležitostí hostí, keď dokázali zaťažiť konto súpera len 9-timi bodami, a tak do druhého polčasu vstupovali s mankom 15-tich bodov.
V druhom polčase dokázali Holíčania zlepšenou obranou eliminovať domácich hráčov a v útočnej fáze sa doťahovali na svojho súpera. Na začiatku štvrtej štvrtiny mali domáci hráči náskok 6-tich bodov a priebeh hry na palubovke naznačoval dramatický záver. Hráči Ivánky produkovali ľahké ztraty, ktoré Holíčania trestali. V záverečnej minúte dokonca išli Holíčania do vedenia o 1 bod. Keď už to vyzeralo tak, že Holíč dotiahne stretnutie do víťazného konca, zaúradovali rozhodcovia, keď 4 sekundy pred koncom riadnej hracej doby ,,darovali“ domácim trestné hody. Domáci boli úspešní len 1 raz, a tak išlo stretnutie do predĺženia. Na začiatku extra času sa domáci hráči presadili dvomi premenenými trojbodovými strelami a odskočili Holíčanom na 6 bodov. Holíčania už nedokázali zopakovať výkon zo záveru riadneho hracieho času stretnutia, a tak si do tabuľky pripísali druhú prehru. MŠK BO Holíč aj napriek tejto prehre zostáva na čele priebežnej tabuľky 2. ligy práve pred družstvom Ivanky pri Dunaji. Ďalší zápas odohrá MŠK BO Holíč dňa 16.3. na palubovke súpera z Partizánskeho. 

Ďakujeme Mestu Holíč, všetkým sponzorom, mediálnym partnerom a fanúšikom za podporu!