Vydreté víťazstvo v Partizánskom!

16. marca 2024

16.03.2024

BK Iskra Partizánske – MŠK BO Holíč
92 : 101 pp (46 : 43 polčas, 87 : 87 riadny hrací čas)

Body + zostava Holíč:
Snopko 37, Jaborník 27, Pukančík 22, Kubinec 8, Burský 4, Mihaliska 3, Kovárik, Barančík

Tréner: Marenčík Ľ.

Holíčania nastúpili na svoj ďalší zápas na palubovke súpera z Partizánskeho. Do zápasu nástupilo družstvo Holíča bez svojich troch klúčových podkošových hráčov, ktorí z rôznych dôvod chýbali. Naopak súper z Partizánskeho nastúpil do zápasu v maximálnom možnom počte 12 hráčov.
Úvod zápasu sa pre Holíčanov rozbehol dobre, keď sa rýchlo ujali vedenia a postupne ho zvyšovali. Tento trend pokračoval až do konca prvého dejstva, ktoré Holíč vyhral 23 : 15. V druhom dejstve sa však súper z Partizánskeho strelecky rozbehol a postupne zmazal svoje manko. Partizánske sa ku koncu druhej štvrtiny dokonca ujalo vedenia a Holíčania nakoniec odchádzali na polčasovú prestávku s mankom troch bodov.
Úvod tretej štvrtiny hráčom MŠK BO Holíč vôbec nevyšiel a v istom momente prehrávali až o 16 bodov. Šnúrov troch premenených trojbodových striel a trestných hodov ku koncu tohoto dejstva sa však Holíčania vrátili do zápasu a manko znížili na 5 bodov.
Štvrtá štvrtina bola veľmi vyrovnaná. Holíčania zmazali manko súpera a 4 sekundy do konca stretnutia sa dostali premenenou trojbodovou strelou do vedenia o 3 body. Partizánske však dokázalo odpovedať rovnakým spôsobom a 1 sekundu pred koncom vyrovnali trojbodovou strelou, čím si vynútili predĺženie.
V predĺžení už Holíčania nenechali nič na náhodu a od začiatku sa chopili vedenia. Sériou trestných hodov Holíč navýšil svoj náskok na 7 bodov, a ku koncu zasadil rozhodujúci úder obranným ziskom a následným premeneným dvojtaktom na nebránený kôš súpera.
Holíč si týmto vydretým víťazstvom napravil chuť z Ivanky pri Dunaji a zapísal si tak 10-te víťazstvo do tabuľky. MŠK BO Holíč zostáva na priebežnom 1. mieste skupiny Západ a taktiež si touto výhrou zabezpečil účasť vo Final-4!

Ďakujeme Mestu Holíč, všetkým sponzorom, mediálnym partnerom a fanúšikom za podporu!

Priebežná tabuľka